Trzymaj formę

Program „Trzymaj formę" współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia. "Trzymaj formę" to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym przyjemne, zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Program oparty jest na założeniu, że aktywny styl życia jest zdrowy, przyjemny, łatwo osiągalny i przystępny finansowo dla wszystkich niezależnie od wieku, płci i aktualnej sprawności fizycznej. Odżywianie się według zbilansowanej diety zarówno pod kątem odżywczym, jak i energetycznym jest niezwykle ważne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia i kondycji fizycznej. Pomaga nam czuć się lepiej i faktycznie zapobiega niektórym poważnym chorobom. Dobrą wiadomością jest to, że możesz jeść zdrowo i nadal cieszyć się Twoim ulubionym jedzeniem.

logo programu Trzymaj formęWięcej informacji na temat programu możesz uzyskać na stronie internetowej Trzymaj formę w zakładce "Strona dla młodzieży".

"Trzymaj formę" w naszej szkole

W ramach realizacji programu w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu od 7 lat organizowany jest międzyszkolny konkurs „Czy wiesz, co jesz?”. W ten sposób pragniemy zachęcić uczniów klas V i VI przemyskich szkół podstawowych do kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych. Oprócz tego celami konkursu są popularyzowanie wśród dzieci tematyki prozdrowotnej oraz kształtowanie postawy świadomego konsumenta. Tematyka konkursu obejmuje piramidę żywienia, witaminy i dodatki do żywności, dietę zbilansowaną, odczytywanie informacji z etykiet, budowę i funkcjonowanie układu pokarmowego człowieka oraz obliczanie BMI.

Oblicz swoje BMI

Twoja waga (kg) Twój wzrost (cm) Twoje BMI