Akademia Czystych Rąk

W roku szkolnym 2013/2014 po raz pierwszy wzięliśmy udział w Akademii Czystych Rąk. Jest to IV edycja ogólnopolskiego programu realizowanego pod patronatem Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Celem programu jest przekazanie dzieciom podstawowych informacji na temat prawidłowej higieny rąk. Takie działania profilaktyczne są niezwykle ważne, ponieważ mają duży wpływ na nasze zdrowie i życie. W programie wzięła udział klasa IV a ze swoim wychowawcą pania Anną Wawrzynów. W trakcie zajęć uczniowie poznali, co to jest higiena. Uczyli się prawidłowego mycia rąk. Poznali chorobotwórcze organizmy i choroby przez nie wywoływane. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali plakat „Co robiły twoje ręce?”

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła po raz drugi bierze udział w Akademii Czystych Rąk. To już V edycja tego programu. W tym roku biorą w niej udział uczniowie z klasy IV c i V b uczęszczający na kółko przyrodnicze. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały przygody Chlipa i Chlapa. W trakcie realizacji programu chętnie pracowały z kartami pracy, które pomogły im poznać objawy chorób spowodowanych brakiem higieny. Zastanawiały się, jak często należy myć ręce. Poznały różne środki higieniczne do utrzymania czystości rąk. Podsumowaniem zajęć było wykonanie plakatu, który weźmie udział w ogólnopolskim konkursie „Gdzie były, co robiły twoje ręce?”

Ciekawe strony